4. A

14. a 21.5. bude místo tělesné výchovy opět plavání. Děti přijdou ráno na 8 hodinu do Jeruzalémské (výuka matematiky a češtiny), plavání proběhne opět v době 10:30 - 11:15, 5. vyučovací hodinu budou mít dle rozvrhu vlastivědu.

7.5. - plavání - AXA 10:30 - 11:15 ( Nezapomenout plavky, ručník, mýdlo ) Děti přijdou ráno do Jeruzalémské, výuka tento den je podle středečního rozvrhu !!

Vstpné 35,- Kč na exkurzi dne 17.4. bude hrazeno z výtěžku vánočního jarmarku.

úterý 23.4. - písemná práce matematika, středa 24.4. - písemná práce český jazyk, opakování učiva AJ od lekce 7 (slovíčka - i písemně, odpovědi na jednoduché otázky, čtení a překlad textů, zájmena, časování slovesa TO BE a TO HAVE )

23.4. bude fotografování naší třídy, protože v původním termínu 2.5. jsme na škole v přírodě.

Ve středu 17.4. - (v rámci ekologické výchovy) jedeme na plánovanou exkurzi "Kam odtéká voda a jak se čistí znečištěná voda" do Sklářské hutě GLASSTAR NENAČOVICE. Odchod od školy je v 7:45 hodin, nelze čekat na opozdilce. Jdeme na Hlavní nádraží, kde na nás čeká autobus. Děti budou mít batůžek se svačinou a pitím, čip na oběd a igelitový sáček pro případ nevolnosti (kinedryl). Doporučené kapesné do sklárny - 50-100 Kč. Děti musí mít vhodné oblečení (podle počasí) a pevné boty s neklouzavou podrážkou. Cena za exkurzi je 35,- Kč. Žáci navštíví nejen provoz sklárny, kde dochází ke zpracování vlastních skleněných odpadů, navštíví i sběrný dvůr a závěrem uvidí proces čištění znečištěné odpadní vody.

Vzhledem k onemocnění p. uč. Kešnerové budou děti začínat výuku 9.4. v 8:00 v Jeruzalémské - český jazyk a matematika.

1.4. - projektový den "Pochop přírodu" - výuka v rámci EVVO. Žáci si vezmou svačinu, sportovnější oblečení a na výuku stačí anglický jazyk a matematika.

Upozorňuji, že v úterý 2.4. budou žáci začínat v 8:00 v Jeruzalémské - náhrada hodin matematiky a českého jazyka za Pískování ze dne 29.3.

Pondělí 8.4. výstava s průvodcem "Můj stát a symboly republiky" v Hrzánském paláci, podpora výuky vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět, Výchova k občanství

29.3. od 9:00 - 11:00 hodin "Pískování", Strahov. Děti budou mít s sebou sportovní oblečení, svačinu a pití.

Úterý 26.3. od 9:00 CineStar Smíchov - "Mirai, dívka budoucnosti". Cena vstupenky je 70,- Kč.

Vzhledem k odjezdu p. uč. Kešnerové na školu v přírodě, budou děti začínat výuku v úterý 4.3. v 8 hodin v budově Jeruzalémská.

4.2. od 9 hodin jdou děti opět bruslit, brusle a helmu vlastní, kdo nemá, bude mít s sebou 50 Kč na zapůjčení. Helmu není možné tentokrát vypůjčit v místě, proto si každý musí přinést svojí. Oblečení samozřejmě vhodné na zimní sport, pevné rukavice NUTNÉ !!

V úterý 22.1. - bruslení 10 - 11:30, děti začínají výuku v Jeruzalémské, s sebou sportovní oblečení na ven na brusle, (kdo má - brusle, helma), svačina, na výuku matematika, český jazyk, vlastivěda.

Omlouvám se za chybu - bruslení v úterý 22.1.2019

V pondělí 22.1. - v rámci tělesné výchovy - bruslení na Františku, brusle s sebou vlastní, kdo nemá, prosím s sdělení velikosti nohy, dětem brusle budou zapůjčeny. Každý musí mít helmu, kdo nemá, lze také zapůjčit.

V úterý 15.1. všichni začínají v Jeruzalémské v 8 hodin - český jazyk, matematika, anglický jazyk, čtení, vlastivěda

V pondělí 14.1. - v rámci tělesné výchovy tenis 9-11 hodin, hala SPŠ Masná, s sebou sportovní oblečení, svačina a pití, žákovská knížka, český jazyk a Pětiminutovky.

PŘIPOMÍNÁM ! ! ! 7.1.2019 - tenis 9-11 hodin, hala SPŠ Masná, s sebou sportovní oblečení, svačina a pití, žákovská knížka, čítanka, český jazyk - Pětiminutovky. 8.1. všichni ve škole v Jeruzalémské od 8 hodin výuka matematika, český jazyk, následně máme besedu v Městské knihovně a končíme 5. hodinu vlastivědou.

Naše třída vydělala na školním jarmarku 1272,- Kč, 35 korun z toho bylo ještě dodáno na Fond SIDUS. Ostatní peníze budou použity na vstup (např. do muzea, na vstupenku do divadla, kina atp.), zbytek bude využit na drobné odměny na jarní školu v přírodě (např. návštěva cukrárny). Děkuji všem za pomoc a podporu, přeji KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A V NOVÉM ROCE HLAVNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ.

V úterý 8.1. 2019 - návštěva Náprstkova muzea s prohlídkou a výtvarnou dílnou, není tělesná výchova - výuka začíná v 8 hodin v Jeruzalémské. Výuka 1.hodinu a částečně 2.hodinu - matematika a český jazyk.

Středa 12.12. - návštěva Technického muzea, s sebou svačinu, žákovskou knížku.

18.12. beseda v Městské knihovně - "Pověsti"

11.12. - beseda "Tonda obal" -žáci se během jedné vyučovací hodiny učí třídit odpady a dozvědí se o jejich dalším využití. Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů.

7.1.2019 - tenis 9-11 hodin, hala SPŠ Masná, s sebou sportovní oblečení, svačina a pití, žákovská knížka, čítanka.

3.12.2018 od 9:00 - 11:00 hodin "Pískování", Strahov. Děti budou mít s sebou sportovní oblečení, svačinu a pití.

20.11. - beseda v Městské knihovně s autory knihy "Co mně napsal hadilov písař " s panem Jiřím Teperem a ilustrátorem Pavlem Hrachem.

16.11. - beseda na téma "Kyberšikana"

12. 11. - beseda s Městskou policií Praha na téma "Bezpečné chování"

12.11. píšeme čtvrtletní práci z matematiky a 14.11. píšeme čtvrtletní práci z českého jazyky

23.10. - beseda v Městské knihovně Dušičky a Halloween

V pondělí 15.10. - Deskohraní - s sebou svačinu a učebnici ČJ

Kriteria hodnocení 2018/19 4.A: Přírodověda - Známka zahrnuje hodnocení práce v hodinách, aktivitu, připravenost na hodinu, úpravu sešitů a znalost probíraných vědomostí (ústně, písemně). HV: Známka zahrnuje naučení se textu písní, orientace v rytmu a znalost hudební teorie.