7. A

FR.J. Chers amis, výuková videa a pracovní listy máte na Bakalářích v Dokumentech. Mějte se moc hezky!

30.3. - Nj - Bald kommen Ostern - jak jste poznali, tento týden se podíváme na těma Velikonoce - Ostern,budeme vyhledávat na Googlu, kdo nemá možnost,dostane slovní zásobu po příchodu do školy 1/ Přečtěte si Velikonoce v Německu na Horydoly.cz,je to v češtině 2/ Vyhledejte si Ostern - Wortschatz fur Kinder,obrázky si prohlédněte,pokud máte možnost,dva si vytistněte a nalepte do sešitu 3/ Zadejte Němčina na internetu - slovní zásoba - Velikonoce a najdete tam klíčová slovíčka,vyberte si ta nejdůležitější a přepište si je do sešitu,pokud doma sešit nemáte,tak na papír 3/ Pokuste se vyrobit a napsat velikonoční přání nakreslete například velikonoční pohlednici ,můžete vystřihnout a pomalovat vajíčko a napsat na něj přání - to najdete na "Přání k velikonocům v němčině jako Frohe Ostern,viele bunte Eier und wunderschone Feier a tak dále. Je tam také roztomilá básnička "Kommt das kleine Osterhaschen",opište si ji a zkuste se ji naučit,není dlouhá.Myslím, že to na tento týden bude stačit. Viel Spass mit Deutsch!

Vážení rodiče, na nástěnce třídy 7. A v Bakalářích jsou umístěny informace k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia.

Přírodopis - na bakalářích v dokumentech najdete témata prezentací, které mi ľáci poąlou vypracované na mail. Děkuji.

ČJ - samostudium od 30. března - všechna zadání najdete rozepsaná v Dokumentech na Bakalářích; MLUVNICE - opakování přívlastků + zápis a procvičení doplňku ze s. 86; LITERATURA - národní obrození + pojem „poněmčování“ v pořadu Uzlíky na jazyku, zápis najdete v prezentaci na Bakalářích; SLOH - komiks - pracovní list na Bakalářích + vymyslet vlastní komiks - kreslený/foto-komiks na libovolné téma i žánr zaslat do 9. 4.; instrukce opět na Bakalářích, pokud byste měli jakýkoliv dotaz, zádrhel, ... ozvěte se. Opatrujte se! :)

TV dívky – mám tu pro dívky (ale samozřejmě i chlapce) „malou“ challenge! Energie dětí by se měla efektivně využít. Takže, s laskavým svolením rodičů, jako rozcvičku doporučuji alespoň 15 min denně s vysavačem nebo koštětem (popř. hadr a kbelík též neuškodí…). Jako hlavní náplň navrhuji utřít prach, umýt nádobí, vytáhnout prádlo z pračky a pověsit. Ideálně ještě dojít do sušárny a zpět (v nejlepším případě „po svých“ z 3. patra do suterénu, jako to dělám např. já :-/). Až bude vše uklizeno a nažehleno ;-), doporučuji několikrát „nááádech - výýýýdech“. Na samotný závěr tanec několika písniček na „JUST DANCE“ (YouTube, známe z HV i TV). Vaši rodiče to zvládnou. A co vy? ;-) Přeji hodně překonaných rekordů! R.Pilc :-) P.S. V rámci povolených možností vám doporučuji a přeji jakýkoliv sport nebo pohyb, zejména venku na čerstvém vzduchu…

HV – zdravím děti i rodiče! Též jsem si pro vás něco připravil. Teď myslím děti :-) Vše najdete na nástěnce vaší třídy v Bakalářích. Přeji vám, teď myslím děti i rodiče :-), ať vám v této nelehké době pomáhá třeba právě hudba. Těším se brzy na viděnou a hlavně na slyšenou…! R.Pilc

INFORMATIKA
ZADÁNÍ NAJDETE NA NÁSTĚNCE TŘÍDY V BAKALÁŘÍCH

FR.J. Bonjour mes enfants! Práci máte zadanou ve zprávách v Bakalářích. V případě jakéhokoli problému nebo nejasnosti mi napište mail. Je vous souhaite beaucoup de succes!

AJ (La) – Hello again! Přečti si (s porozuměním) na straně 52 text o New Yorku. Úkol pro vás: vypracuj projekt o libovolném (českém, evropském či světovém) městě, které máš rád(a), které jsi viděl(a) nebo které bys rád(a) navštívil(a). Drž se přibližně osnovy: Introduce ´your´ town. How big is it? In which country is it? (the capital, a huge city, a small city) What is it like? What do you like about the city (rich culture, history, monuments, modern architecture)? Can you describe (popsat) some of the landmarks (famous places or buildings). Write about the food, traffic, what can people do there etc.etc. Práci vypracuj min.na A4, pokud možno připoj obrázky a pošli mi na můj e-mail do 2.4. Můžeš se podívat na inspirující video: https://www.youtube.com/watch?v=qb-m3tEW_as Have a nice time and take care!

AJ (La) - Hello kids! How are you doing? Přečtěte si další příběh KIDS (4D) v učebnici na straně 50 a naučte se slovíčka a useful expressions na straně 51/3a. Prostuduj si gramatiku ve cvičení 4a (jde o to, že pro už domluvené plány nebo dohody můžeme pro budoucí vyjádření použít také present continuous, přít.čas průběhový). Procvičení si k tomu najdeš v prac.sešitě - vypracuj na straně 41/3,4,5. See you!

Dějepis-učivo od 26.3. do 2.4.-zdravím 7.A a spoléhám na všechny.Osvojili jste si vše o středověkých městech,udělali jste i úkoly. Města na našem území vznikala především ve 13.stol.a to za vlády posledních Přemyslovců.Tak si napište do sešitu /a podtrhněte/nadpis "Poslední Přemyslovci". Zapište si jejich jména pod sebe:Přemysl Otakar I., Václav I.,Přemysl Otakar II.,Václav II.,Václav III.Poté si nadepište a podtrhněte Přemysl Otakar I.-učebnice str.62-přečíst,udělat výpisky a umět objasnit pojem -bula.Kdo má internet shlédne "Dějiny udatného českého národa"díl 26-Přemysl I.Pak si nadepište ,podtrhněte jméno Václav I.-nyní nepracujte s učebnicí,ale podle možnosti se podívejte na video" Dějiny udatného českého národa"díl č. 27 a do sešitu si pak k Václavovi napište toto:a/syn Přemysla Otakara I.a královny Kunhuty b/před vládnutím dával přednost lovu,turnajům/rytířské souboje/ a podporoval minesengry/byli to pěvci/ c/odrazil útoky kočovných Mongolů/dostali se až na Moravu/ d/v jeho době se rozvíjela činnost charity/co to slovo znamená?/ -té se věnovala jeho sestra Anežka-podívej se na video z "Dějin udatného českého národa"díl.28-Svatá Anežka a zapiš si.co založila a kdy byla prohlášena za svatou. Když toto uděláte,tak si do sešitu napište a podtrhněte- jméno Přemysl Otakar II.-vezměte učebnici str.93,prohlédněte si a porovnejte naše území na obou mapách a přečtěte si text ,udělejte výpisky k Přemyslu Otakarovi II. na str.93-94 a podívejte se na video díl 29. Nenechte se odradit a pokud máte dotaz,kontaktujte mě.

VkZ - Osvojte si principy uchování zdraví- strana 132-135. Vyzkoušejte si a vyberte si svou relaxační polohu, která vám nejlépe vyhovuje. Do sešitu odpovězte na otázky uvedené v textu.

23.3. Nj - Koronaschule - zdravím vás a zadám vám práci na další týden,dokončete si Einheit 7 v učebnici i v pracovním sešitě, zopakujte si časování pomocných sloves haben a sein, dále časování pravidelných sloves,na YouTube se podívejte na videa - Orange Academy - Jak se naučit německy a zkuste Deutsch lernen mit Videos - Mein Weg nach Deutschland

ČJ - všichni, kdo zaslali slohovou práci, obdrželi na e-mail zpětnou vazbu, známky jsou zapsané v bakalářích (pokud někdo nemá, ať s mi ozve na e-mail); nadále pracujte na zadaných úkolech a čtenářském deníku

VV (M.MIŽENKOVÁ) - zadání v Dokumentech na Bakalářích.

ZADÁNÉ UČIVO JE TÉŽ NAPSÁNO NA NÁSTĚNCE TŘÍDY (V MOBILNÍ APLIKACI NALEZNETE POD MODULEM KOMENS - NÁSTĚNKA A ŘEŠENÍ PŘÍKLADŮ NALEZNETE V BAKALÁŘÍCH POD "DOKUMENTY" - SLOŽKA matematika_7 pod mým jménem

téma: Měřítko plánu a mapy
učebnice : str.184 -186 (vypsat si učivo zahrnující i tabulky s nadpisem URČENÍ....)
pracovní sešit: vypracovat cvičení na 173 - 176

VV /R. Pešlová/ BŘEZEN, DUBEN Zadání výtvarného úkolu najdete v BAKALÁŘÍCH pod DOKUMENTY - složka VV.

Aj Steklá a Vko-úkoly poslány jako zpráva rodičům v Bakalářích. Aj je nutno posílat vždy po týdnu.

FR.J. Bonjour, mes enfants. Protože se situace komplikuje a nevím , kdy se znovu sejdeme, posílám vám do Dokumentů přehled slovíček, výrazů a vět k tématu Orientace ve městě. Opište si, prosím, vše do sešitu a postupně se to učte. Mám pro vás ještě další, snad trochu příjemnější úkol: zvolte si jednoho fr zpívajícího interpreta, napište o něm cca 5 vět (jméno, věk, národnost, ve které zemi a městě žije..), vyberte si na youtube písničku, která se vám líbí, napište francouzsky 2 věty, o čem píseň je, a to vše (včetně odkazu - internetové adresy) mi pošlete do neděle 29.3. Tady nabízím známá jména, ale můžete si samozřejmě najít někoho úplně jiného: Edith Piaf, Zaz, Jacques Brel, Georges Brassens, Charles Aznavour, Louane, Keen V, Stromae, Grand Corps Malade, Charlotte Gainsbourg, M.Pokora, La Femme.....Mějte se moc hezky, á bientot!

Přírodopis - výpisky, pracovní listy, dokumenty k učivu najdete v Bakalářích (Dokumenty- Adam Janoušek). Průběžně budu výpisky a pracovní listy přidávat. Prosím o průběžné plnění. Výpisky vlepit do sešitu. Pokud nemáte možnost si výpisky vytisknout, dodám žákům ve škole.

19.3.-VkZ - Zopakujte si kapitolu ČLOVĚK A ZDRAVÍ. Jednotlivé oblasti zdraví až do str. 132.

Sdělení České televize - Vždy v úterý a ve čtvrtek od 14.00 bude ČT 1 vysílat po poředu Sama doma program věnovaný žákům, kteří budou dělat přijímací zkoušky na SŠ a víceletá gymnázia. Pořad se jmenuje Škola doma a bude trvat 45 minut. V úterý se procvičuje čeština a ve čtvrtek matematika.

FR.J. Bonjour! Začínáme lekci Orientation en ville (orientace ve městě). Podívejte se na video https://www.youtube.com/watch?v=EJn2SQsVoyM. Vynechte si půl stránky v sešitě (otázky na cestu uděláme pak spolu) a vypište si slovíčka a výrazy z videa. Pokud neporozumíte významu z obrázku, použijte slovník/překladač. Au revoir et bon courage!

UČIVO A ŘEŠENÍ PŘÍKLADŮ NALEZNETE V BAKALÁŘÍCH POD "DOKUMENTY" - SLOŽKA matematika_7 pod mým jménem

Práce na doma z předmětu matematika v týdnu 16. -20.3:
téma Postupný poměr:
bakaláři/domumenty/Mgr.Dagmar Hulešová/matematika_7- přiloženém souboru si vypište téma na postupný poměr. Nachází se tam i vysvětlení poměru, který jsme začali (platí pro nepřítomné žáky, kteří do 10.3. nebyli přítomni ve škole
pracovní sešit - 153/15,16,17; 154/18,19,20,21,22; 155/23,24,25,26

dějepis-nechat si dvě stránky volné a pak pracovat s učebnicí,texty,obrázky i na okrajích stránek.Čtěte a dělejte výpisky.Název kapitoly je Vrcholný-rozvinutý a pozdní středověk.Napište si,že přetrvává zemědělský charakter středověké civilizace a všechny vrstvy společnosti spojuje křesťanská víra,kterou je zapotřebí šířit a bránit,osvobodit město Jeruzalém/hrob Ježíše Krista/ z rukou muslimských Turků.Proto papež vyzval všechny křesťany k účasti na křížových výpravách a první vyhlásil v r.1095/raný středověk/ a pokračovaly do 13.stol.8 bylo vojenských a 1 dětská/ta byla v r.1212-v českém státě vládne Přemysl Otakar I.a byla vydána Zlatá bula sicilská.Křížové výpravy tzv.kruciáty nepřinesly očekávaný úspěch.Křižácké státy,které vznikly/např.Jeruzalémské království/,nakonec zanikly.Za výprav vznikly rytířské řády,které měli chránit poutníky a bojovat proti muslimům např.templáři.!Pokuď máš internet zjisti a vypiš si k nim hlavní údaje a přidej i jejich znak- si kresba/přečíst text v učebnici str.43-44/.Poté napsat do sešitu Dalším významným rysem rozvinutého středověku byla kolonizace-udělat výpisek str.70.Pak si napsat,že rozvinutý středověk je ve znamení zakládání měst-prostudovat str.72-76 a zaměřit se na a/kdy města vznikají b/dvojí způsoby c/kde d/druhy měst-na internetu v obrázcích je i hezká tabulka e/jak město vypadalo f/městská práva-na čtvrtku pak nakreslit erb města ,které si vybereš-budeš odevzdávat! g/obyvatelé a správa měst h/objasnit pojem cechy.

VkZ -Člověk a zdraví učebnice str. 122 - 130

ČJ - Pro domácí čtení přidávám odkaz na knihy ke stažení: https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni. Věřím, že si vyberete.

Přírodopis - samostudium Březen - Kořen, stonek, list, květ, květenství, opylení a oplození (str. 68-77) = udělat výpisky + jen pročíst semena a plody, rozmnožování rostlin (str. 78-81)

ČJ - připomenutí četby do čtenářského deníku (při zápisu přečtené knihy důraz na vlastní názor), "povinné" knihy můžete vybírat z probraných titulů v hodinách literatury

ČJ - samostudium březen: MLUVNICE - zopakovat si rozvíjející větné členy v učebnici (nové vydání) s. 82/1, vytvořit zápis z příslovečného určení (s. 83) a procvičit na s. 84/1 a, b, c, d. Vše do sešitu. Za LITERATURU si vytvořte zápis z národního obrození při poslechu pořadu "na potítku" na youtube (zadejte: EP11 národní obrození). SLOH - vypravování - zápis ze s. 131, procvičit na komiksu s. 133/2 a, b + poté vymyslet vlastní vypravování na téma "Co vyprávěla dvacetikoruna" nebo vypravování s použitím těchto slov: "jabloňový květ, flétna, prsten, vlak". Vytvořené slohové práce mi zašlete oskenované nebo napsané ve wordu do 22. 3.

Aj Steklá-učit se slovíčka 4AB str.82.Do sešitu z učebnice str.45/5c,6a,dále Sweet Sue... str.46 překlad do sešitu a Wb 4AB do str.37 včetně. Termín splnění je 20.3. Očekávám intenzivní práci,kterou cizí jazyk vyžaduje.

Vko-do sešitu malý projekt James Cook, K.Kolumbus,F.Magalhaes,jako zdroj internet,1 velká stránka v sešitu nebo dvĕ malé stránky.Dále do sešitu zpracovat vše ze str.45 Krásy naší zemĕ a na 1 stránku vytvořit plakát o našich přírodních krásách. Kdo nemĕl prezentaci k tématu Náboženství,tak si ji dodělá. Kdo doposud neodevzdal Módu,zpracuje celou str.41.Termín splnění 20.3.

NJ - učebnice - Enheit 7, procvičit číslovky - str. 69,70, str.71/cvič.12 - četba, dokončit strany 72-74, pracovní sešit - lekce 7 - str. 60-64, připravit si test - str. 65-66, online slovní zásoba - Velikonoce - Ostern

AJ (La)-Učebnice str.48 - přečíst a do sešitu vypracovat 48/2,48/4a,b. Přečtěte si také v učebnici o lodi Cutty Sark na straně 85 a vypracujte do sešitu 85/2!
V pracovním sešitě od strany 36 do strany 39.

Zeměpis – Asie
Pročtěte si učebnici 2. díl Asie. Pracovní sešity si bohužel nestihla koupit celá třída. Kdo má vyplní Asii.Ostatní si to dodělají později.
Doporučuji https://www.ceskatelevize.cz/porady/11042957646-trabantem-z-australie-do-asie/dily/

Vhledem k aktuální situaci, budu zadávat učivo přes web, budete potřebovat učebnici a pracovní sešit.

Práce na doma z předmětu matematika v týdnu 9. -13.3:
téma POMĚR:
učebnice - vypsat si zápisky + ukázkový příklad k tématu URČOVÁNÍ POMĚRU,ZVĚTŠOVÁNÍ A ZMENŠOVÁNÍ ČÍSLA V DANÉM POMĚRU, DĚLENÍ CELKU NA ČÁSTI V DANÉM POMĚRU
pracovní sešit - 151/7,8,9; 152/10,11,12,13,14; 154/18,19,20

ve Středu 11.3. odpadá předmět Tělesná výchova. Všichni ve třídě končí v 11:40.

V pondělí 9.3. odpadá 1. vyučovací hodina - Přírodopis

ČJ - čtvrtek 5. 3. - písemka z literatury: klasicismus a osvícenství (žánry klasicismu, La Fontaine, Moliére, z osvícenství encyklopedisté, D. Defoe + J. V. Pleva, J. Swift)

6.3._M_test početní operace se zlomky i se závorkami, složený zlomek

27. 2. Zeměpis – Mapa Asie
Vybarvenou mapu s danými pojmy odevzdat do 9. 3.
Test slepá mapa Asie - voda - dne 16. 3.
Test slepá mapa Asie -ostrovy, poloostrovy, pohoří, .. - dne 23. 3.

Aj Stekla -test Unit 3 je 6.3. Opakujte gramatiku a slovíčka z Wb.Wb předkládáte ke kontrole.

25. 2. Zeměpis – Test dne 27. 2.
Afrika. Základní vědomosti. Nápomocen bude pracovní sešit.

NJ - 5.3. test - 6.lekce - prac.sešit str. 57-58

2.3. test přírodopis - Dravci a sovy, lesní stromoví ptáci + poznávačka

Aj Steklá -test Vocabulary 3CD je 25.2.

NJ - na 3.3. - vytvořit pozvánku k narozeninám - německy viz str.68

ČJ - středa 26. 2. - písemka: věty dvojčlenné x jednočlenné x větný ekvivalent; shoda podmětu s přísudkem (jejich druhy)

Aj Ste-Vocabulary test 3AB je 12.2.

ČJ - čtvrtek 13.2. - psaní slohové práce: vypravování (posunuto z pátka na čtvrtek); témata zadána v hodině

Od 10 - 28. 2​. nebudu přítomna ve škola. V tomto období Vám bude k dispozici jako třídní učitelka paní Mgr. Eva Osvaldová. Pro sdělení nepřítomnosti atd, prosím využívejte kontakt na sekretariát - info@zsvodickova.cz. Po příchodu do školy, ať se s omluvenkou a třídní knihou dostaví za paní kolegyní.
Hulešová Dagmar​

AJ (La) test z lekce 3 bude ve středu 26.2.(past simple, past continuous, vocabulary)

Nj - 13.2.-slovíčka 7. lekce a opakovat číslovky 1-10

Nj - 13.2.-slovíčka 7. lekce a opakovat číslovky 1-10

Nj - 13.2.-slovíčka 7. lekce a opakovat číslovky 1-10

Nj - 13.2.-slovíčka 7. lekce a opakovat číslovky 1-10

Nj - 13.2.-slovíčka 7. lekce a opakovat číslovky 1-10

Nj - 13.2.-slovíčka 7. lekce a opakovat číslovky 1-10

Nj - 13.2.-slovíčka 7. lekce a opakovat číslovky 1-10

ČJ - čtvrtek 6. 2. - krátká písemka na základní pojmy literární vědy: literární forma x druh, jazyková (tropy, figury) a tematická rovina

AJ (La)- v pátek 7.2.test slovíčka 3AB

dne 4.2. odpadá 6. vyučovací hodiny - Informatika

ve čtvrtek 30.1. se koná pouze 2. vyučovací hodina (ROZDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ)
v pátek 31.1. jsou pololetní prázdniny

5.2. test ptáci + poznávačka

v pátek 24.1. 2020 odpadá 6. vyučovací hodina. Výuka je do 12.35.

27.1._M_test na zlomky (sčítání, odčítání, smíšená čísla)

Ve středu 22.1. odpadá TĚLOCVIK - CHLAPCI.

ČJ - pondělí 20. 1. - písemka z mluvnice (trpný rod, příslovečné spřežky, neohebné slovní druhy, druhy vět podle postoje mluvčího, typy otázek) + kontrola sešitů (donést si všechny tři)

13. 1. TZeměpis - test dne 16. 1.
Slepá mapa Afriky.

NJ - na 14.1. 2020 - připravit sešit a pracovní sešit ke kontrole

ČJ - čtvrtek 16. 1. - písemka z literatury: renesance, humanismus a baroko (pojmy renesance x humanismus, sonet, villonská balada, rozpoznat dílo + autora, detailněji se naučit W. Shakespeara a J. A. Komenského)

7. 1. Mapa Afrika - odevzdat do 9. 1.
Pojmy i mapu si mohou u mne vyzvednout.

9.1._M_test na zlomky (úvod - krácení, rozširování, převody, porovnávání, zobrazení ...) viz témata, která jsme dosud probrali ze zlomků

15.1. test přírodopis - úvod ptáků, chování ptáků

ČJ - od 6. do 9. ledna - odevzdávání čtenářského deníku (min. 4 knihy; důraz na vlastní názor - nejrozsáhlejší část)

6.1.- F- Síla a její znázornění- test

ORGANIZACE 19. A 20. 12. 2019
- ve čtvrtek 19.12 se výuka koná od 9:00 - 11:30 (vánoční besídka)
- v pátek 20.12. - sraz v 9:00 ve vestibulu školu (filmového představení Den na zázračné planetě – Slovanský dům); rozchod před budovou školy po skončení promítání

ČJ - pondělí 16. 12. - hodina literatury, středa 18. 12. - přinést sešitnasloh a literaturu

Test přírodopis, 16.12. - Plazi + poznávačka

ČJ - pátek 12. 12. - do hodiny slohu si přinést také sešit na literaturu

Aj Steklá-test Unit 2 je 9.12.-future,prepositions on,in,vocabulary.Připravte ke kontrole Wb U.2.

Oprava předchozí informace k AJ: test bude 11.12.

AJ (La) test lekce 2 bude ve středu 11.11.(will , going to, slovíčka)

VE STŘEDU 4.12. ODPADÁ 5.- 6. HODINA (TĚLOCVIK - CHLAPCI)

ČJ - pátek 6. 12. - psaní slohové práce (charakteristika - Mikuláš/čert/anděl)

Aj Ste-test Vocabulary 2CD je 2.12.

ČJ - sředa 4. 12. - písemka z mluvnice (tvoření slov - odvozování, skládání, zkracování, pojmy: slovo základové a odvozené + slovní druhy)

AJ (La) - v pátek 29.11. test slovíčka 2AB

ČJ - čtvrtek 28. 11. - písemka z literatury (od počátku písemnictví na našem území, přes Cyrila a Metoděje, po kroniky a středověkou literaturu v podobě Vita Caroli)

29.11._M_test na násobení, dělení sčítání a odčítání celých čísel

21. 11. Zeměpis - test dne 28.11
USA, Kanada a Střední Amerika.

8. 11. Zeměpis - test oprava
25. 11.- Slepá mapa jižní Amerika

19.11.- opakovací test z němčiny - 5.lekce- 28.11.2019

harmonogram středy 20.11.2019:
- žáci se učí do 12:30 (odpadá 6. hodina)
- od 16:00 se koná vernisáž maleb z maleb ve Španělsku
- od 17:00 se konají rodičovské schůzky

Aj Ste -Test Vocabulary 2AB je 25.11.

20.11. test přírodopis - obojživelníci + obrázky

NJ - 19.11. - test - 5.lekce - Mein Hobby

15.11._M_písemná práce (dělitelnost, celá čísla a slovní úlohy)

ČJ - středa 13. 11. - diktát

8. 11. Zeměpis - testy - oprava termínů
11. 11. - test Amerika - objevení Ameriky, přírodní krajiny, poloha a členění Ameriky
18. 11.- Slepá mapa jižní Amerika z pojmů, které jsou v prac. sešitě uprostřed str VIII

7. 11. 2019 - 12.11.2019 - NJ - slovíčka 6. lekce a časování slovesa haben

Vážení rodiče, ve středu 6. 11. se připojuje naše škola k jednodenní stávce, tudíž budou všechny budovy školy uzavřeny a výuka nebude probíhat. Bližší vysvětlení je na úvodní stránce webu školy. Děkujeme za pochopení.

Upozorňujeme, že podle školního řádu musí mít žáci během vyučování (včetně přestávek) mobilní telefony uzamčené v šatních skříňkách. Mobily jsou zakázány používat i na akcích mimo školu.
Vzhledem k tomu, že žáci byli opakovaně na toto upozorněni, a přesto někteří z nich pokyn nerespektují, bude za používání mobilů uloženo kázeňské opatření – důtka třídního učitele.

AJ (La) - test z lekce 1 bude 6.11.

24. 10 Zeměpis - testy
4. 11. - slepá mapa severní Ameriky - z pojmů, které jsou v prac. sešitě uprostřed str VIII
7. 11. - test Amerika přírodní krajiny
11. 11.- Slepá mapa jižní Amerika z pojmů, které jsou v prac. sešitě uprostřed str VIII

ČJ - středa 23. 10. - psaní slohové práce - popis uměleckého díla (Leonardo da Vinci - Zvěstování); ve čtvrtek 24. 10. bude mluvnice

AJ (La) - projekt My fictional family (dle zadání v sešitě) odevzdat 6.11.

V úterý 22.10. návštěva kina Světozor od 10 hodin - zeměpisný pořad ÍRÁN. Odchod koncem 2.vyuč.hodiny, návrat na 5.vyuč.hodinu. Vstupné hrazeno z Klubu rodičů.

v útetý 15.10. končí výuka ve 12:35. Informatika se přesouvá na 5. hodinu (bude ve své třídě), dějepis nebude.

AJ (La) - ve středu 16.10 test z Family Members

15.10._M_test na téma nejmenší společný násobek, největší společný dělitel, slovní úlohy

ve středu 9.10. 2019 odpadá TĚLOCVIK CHLAPCŮM

8. 10. Zeměpis - projekt, úkol - Mapa Ameriky.
Žáci dostali slepou mapu Severní a Jižní Ameriky společně s požadovanými pojmy.
Připraví si své mapy, vykreslí si dané pojmy.
Mapy budou moci použít na krátký moment u psaní testů na slepou mapu. Pojmy v testu budou z již vybraných pojmů.
mapy budou známkouvané. (2x tady za SA a J)
Termín odevzdání 17.10.

8. 10. Žáci si mohou ve škole zakoupit pracovní sešit na zeměpis za 47,- Kč.

AJ (La) - slovíčka z lekcí 1A,B - test bude v pátek 11.10.

ČJ - středa 9. 10. - písemka (sousloví, věcný a mluvnický význam slov, větné členy, slovní druhy)

14.10. test Přírodopis - ryby + obrázky

7. 10- F- Hustota látky a hmotnost- výpočty

ČJ - pondělí 7. 10. - odevzdávání vyplněného pracovního listu (samostatná práce)

Aj Ste -test Vocabulary Introduction je 27.9.

26.9._M_test na dělitelnost (prvočísla a složená čísla, znaky dělitelnosti, rozklad na součin)

25.9. strunatci, kruhoústí. paryby -test + obrázky

AJ (La) - test -slovíčka Introduction ve středu 18.9.

ČJ - středa 18. 9. - diktát

dne 9.9. test- Značky a jednotky fyzikálních veličin ze 6. ročníku