7. B

FR.J. Chers amis, výuková videa a pracovní listy máte na Bakalářích v Dokumentech. Mějte se moc hezky!

30.3. - Nj - Bald kommen Ostern - jak jste poznali, tento týden se podíváme na těma Velikonoce - Ostern,budeme vyhledávat na Googlu, kdo nemá možnost,dostane slovní zásobu po příchodu do školy 1/ Přečtěte si Velikonoce v Německu na Horydoly.cz,je to v češtině 2/ Vyhledejte si Ostern - Wortschatz fur Kinder,obrázky si prohlédněte,pokud máte možnost,dva si vytistněte a nalepte do sešitu 3/ Zadejte Němčina na internetu - slovní zásoba - Velikonoce a najdete tam klíčová slovíčka,vyberte si ta nejdůležitější a přepište si je do sešitu,pokud doma sešit nemáte,tak na papír 3/ Pokuste se vyrobit a napsat velikonoční přání nakreslete například velikonoční pohlednici ,můžete vystřihnout a pomalovat vajíčko a napsat na něj přání - to najdete na "Přání k velikonocům v němčině jako Frohe Ostern,viele bunte Eier und wunderschone Feier a tak dále. Je tam také roztomilá básnička "Kommt das kleine Osterhaschen",opište si ji a zkuste se ji naučit,není dlouhá.Myslím, že to na tento týden bude stačit. Viel Spass mit Deutsch!

Vážení rodiče, na nástěnce třídy 7. B v Bakalářích jsou umístěny informace k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia.

Přírodopis - na bakalářích v dokumentech najdete témata prezentací, které mi ľáci poąlou vypracované na mail. Děkuji.

ČJ - samostudium od 30. března - všechna zadání najdete rozepsaná v Dokumentech na Bakalářích; MLUVNICE - opakování přívlastků + zápis a procvičení doplňku ze s. 86; LITERATURA - národní obrození + pojem „poněmčování“ v pořadu Uzlíky na jazyku, zápis najdete v prezentaci na Bakalářích; SLOH - komiks - pracovní list na Bakalářích + vymyslet vlastní komiks - kreslený/foto-komiks na libovolné téma i žánr zaslat do 9. 4.; instrukce opět na Bakalářích, pokud byste měli jakýkoliv dotaz, zádrhel, ... ozvěte se. Opatrujte se! :)

TV dívky – mám tu pro dívky (ale samozřejmě i chlapce) „malou“ challenge! Energie dětí by se měla efektivně využít. Takže, s laskavým svolením rodičů, jako rozcvičku doporučuji alespoň 15 min denně s vysavačem nebo koštětem (popř. hadr a kbelík též neuškodí…). Jako hlavní náplň navrhuji utřít prach, umýt nádobí, vytáhnout prádlo z pračky a pověsit. Ideálně ještě dojít do sušárny a zpět (v nejlepším případě „po svých“ z 3. patra do suterénu, jako to dělám např. já :-/). Až bude vše uklizeno a nažehleno ;-), doporučuji několikrát „nááádech - výýýýdech“. Na samotný závěr tanec několika písniček na „JUST DANCE“ (YouTube, známe z HV i TV). Vaši rodiče to zvládnou. A co vy? ;-) Přeji hodně překonaných rekordů! R.Pilc :-) P.S. V rámci povolených možností vám doporučuji a přeji jakýkoliv sport nebo pohyb, zejména venku na čerstvém vzduchu…

HV – zdravím děti i rodiče! Též jsem si pro vás něco připravil. Teď myslím děti :-) Vše najdete na nástěnce vaší třídy v Bakalářích. Přeji vám, teď myslím děti i rodiče :-), ať vám v této nelehké době pomáhá třeba právě hudba. Těším se brzy na viděnou a hlavně na slyšenou…! R.Pilc

FR.J. Bonjour mes enfants! Práci máte zadanou ve zprávách v Bakalářích. V případě jakéhokoli problému nebo nejasnosti mi napište mail. Je vous souhaite beaucoup de succes!

AJ (La) – Hello again! Přečti si (s porozuměním) na straně 52 text o New Yorku. Úkol pro vás: vypracuj projekt o libovolném (českém, evropském či světovém) městě, které máš rád(a), které jsi viděl(a) nebo které bys rád(a) navštívil(a). Drž se přibližně osnovy: Introduce ´your´ town. How big is it? In which country is it? (the capital, a huge city, a small city) What is it like? What do you like about the city (rich culture, history, monuments, modern architecture)? Can you describe (popsat) some of the landmarks (famous places or buildings). Write about the food, traffic, what can people do there etc.etc. Práci vypracuj min.na A4, pokud možno připoj obrázky a pošli mi na můj e-mail do 2.4. Můžeš se podívat na inspirující video: https://www.youtube.com/watch?v=qb-m3tEW_as Have a nice time and take care!

AJ (La) - Hello kids! How are you doing? Přečtěte si další příběh KIDS (4D) v učebnici na straně 50 a naučte se slovíčka a useful expressions na straně 51/3a. Prostuduj si gramatiku ve cvičení 4a (jde o to, že pro už domluvené plány nebo dohody můžeme pro budoucí vyjádření použít také present continuous, přít.čas průběhový). Procvičení si k tomu najdeš v prac.sešitě - vypracuj na straně 41/3,4,5. See you!

Dějepis-učivo od 26.3. do 2.4.-zdravím 7.B a spoléhám na všechny.Osvojili jste si vše o středověkých městech,udělali jste i úkoly. Města na našem území vznikala především ve 13. stol. a to za vlády posledních Přemyslovců.Tak si napište do sešitu /a podtrhněte/nadpis "Poslední Přemyslovci". Zapište si jejich jména pod sebe:Přemysl Otakar I., Václav I.,Přemysl Otakar II.,Václav II.,Václav III.Poté si nadepište a podtrhněte Přemysl Otakar I.-učebnice str.62-přečíst,udělat výpisky a umět objasnit pojem -bula.Kdo má internet shlédne "Dějiny udatného českého národa"díl 26 - Přemysl I.Pak si nadepište ,podtrhněte jméno Václav I.-nyní nepracujte s učebnicí,ale podle možnosti se podívejte na video" Dějiny udatného českého národa"díl č. 27 a do sešitu si pak k Václavovi napište toto:a/syn Přemysla Otakara I. a královny Kunhuty b/před vládnutím dával přednost lovu,turnajům/rytířské souboje/ a podporoval minesengry/byli to pěvci/ c/odrazil útoky kočovných Mongolů/dostali se až na Moravu/ d/v jeho době se rozvíjela činnost charity/co to slovo znamená?/ -té se věnovala jeho sestra Anežka-podívej se na video z "Dějin udatného českého národa"díl.28-Svatá Anežka a zapiš si.co založila a kdy byla prohlášena za svatou. Když toto uděláte,tak si do sešitu napište a podtrhněte- jméno Přemysl Otakar II.-vezměte učebnici str.93,prohlédněte si a porovnejte naše území na obou mapách a přečtěte si text ,udělejte výpisky k Přemyslu Otakarovi II. na str.93-94 a podívejte se na video díl 29. Nenechte se odradit a pokud máte dotaz,kontaktujte mě.

25.3. VkZ - Osvojte si principy uchování zdraví- strana 132-135. Vyzkoušejte si a vyberte si svou relaxační polohu, která vám nejlépe vyhovuje. Do sešitu odpovězte na otázky uvedené v textu.

23.3. Nj - Koronaschule - zdravím vás a zadám vám práci na další týden,dokončete si Einheit 7 v učebnici i v pracovním sešitě, zopakujte si časování pomocných sloves haben a sein, dále časování pravidelných sloves,na YouTube se podívejte na videa - Orange Academy - Jak se naučit německy a zkuste Deutsch lernen mit Videos - Mein Weg nach Deutschland

Matematika
Děti napište mi email na adresu v.warthova@zsvodickova.cz. Pokud nemáte vlastní email, založte si.
Budeme se moci spojit a pokusit se o online výuku.

ČJ - všichni, kdo zaslali slohovou práci, obdrželi na e-mail zpětnou vazbu; známky jsou zapsané na bakalářích (pokud někdo nemá, ať s mi ozve na e-mail); nadále pracujte na zadaných úkolech a čtenářském deníku

Práce na VV je v Bakalářích v sekci "Dokumenty". Pro jistotu i zde: Kresba tužkou – zátiší s drapérií (pokrčená látka) a ovocem (jablka) + 1 hranatý předmět (krabice, knížka…) Kopie zátiší – malba temperou, formát A4 – Paul Cézanne: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nature_morte_avec_oignons,_par_Paul_C%C3%A9zanne,_Mus%C3%A9e_d%27Orsay.jpg

VV - obě skupiny mají zadanou práci na Bakalářích.

Aj Steklá -další úkoly jsem poslala jako zprávu rodičům v Bakalářích. Vždy po týdnu je třeba úkoly posílat.

FR.J. Bonjour, mes enfants. Protože se situace komplikuje a nevím , kdy se znovu sejdeme, posílám vám do Dokumentů přehled slovíček, výrazů a vět k tématu Orientace ve městě. Opište si, prosím, vše do sešitu a postupně se to učte. Mám pro vás ještě další, snad trochu příjemnější úkol: zvolte si jednoho fr zpívajícího interpreta, napište o něm cca 5 vět (jméno, věk, národnost, ve které zemi a městě žije..), vyberte si na youtube písničku, která se vám líbí, napište francouzsky 2 věty, o čem píseň je, a to vše (včetně odkazu - internetové adresy) mi pošlete do neděle 29.3. Tady nabízím známá jména, ale můžete si samozřejmě najít někoho úplně jiného: Edith Piaf, Zaz, Jacques Brel, Georges Brassens, Charles Aznavour, Louane, Keen V, Stromae, Grand Corps Malade, Charlotte Gainsbourg, M.Pokora, La Femme.....Mějte se moc hezky, á bientot!

Přírodopis - výpisky, pracovní listy, dokumenty k učivu najdete v Bakalářích (Dokumenty- Adam Janoušek). Průběžně budu výpisky a pracovní listy přidávat. Prosím o průběžné plnění. Výpisky vlepit do sešitu. Pokud nemáte možnost si výpisky vytisknout, dodám žákům ve škole.

VKo - opakování kapitoly: Formy státu a volební právo

19.3.-VkZ - Zopakujte si kapitolu ČLOVĚK A ZDRAVÍ. Jednotlivé oblasti zdraví až do str. 132.

Veřejné dokumenty v BAKALÁŘÍCH.

Matematika - trojčlenka
Do veřejných dokumentů jsem nahrála 2 soubory. Jeden umernost20.pdf, který prosím vytisknout. Kdo nemá možnost, bude si psát do sešitu. Látku jsem maximálně osekala, aby jste ji zvládli doma.
Pak je tam prezentace trojclenka.pptx, kde jsou přesné výpočty několika slovních úloh krok za krokem. U slovních úloh jsou výsledky, můžete si kontrolovat. Pokud jste si jistí svým výsledkem a já mám jiný , provedeme kontrolu. Chyba se mohla vloudit.

Každý bude mít v sešitě minimálně 15 slovních úloh řešených trojčlenkou.

Prý nejdou soubory stahovat z mobilní verze Bakalářů. Pokud se k vám soubory nedostanou, napište mail, pošlu.

Sdělení České televize - Vždy v úterý a ve čtvrtek od 14.00 bude ČT 1 vysílat po poředu Sama doma program věnovaný žákům, kteří budou dělat přijímací zkoušky na SŠ a víceletá gymnázia. Pořad se jmenuje Škola doma a bude trvat 45 minut. V úterý se procvičuje čeština a ve čtvrtek matematika.

Dobrý den,
zjistila jsem, že jsem Vám napsala špatné datum na vyzvednutí učebnic.
Pokud potřebujete vyzvednout učebnice, upřednostňuji STŘEDU 18.3. od 11 - 12 hod.

Jestliže máte naplánovaný čtvrtek a dáte mi vědět, přizpůsobím se.

Děkuji a omlouvám ​se zmatky.

Věra Warthová​

FR.J. Bonjour! Začínáme lekci Orientation en ville (orientace ve městě). Podívejte se na video https://www.youtube.com/watch?v=EJn2SQsVoyM. Vynechte si půl stránky v sešitě (otázky na cestu uděláme pak spolu) a vypište si slovíčka a výrazy z videa. Pokud neporozumíte významu z obrázku, použijte slovník/překladač. Au revoir et bon courage!

dějepis-pracovat s učebnicí,i s texty a obrazovým materiálem na okrajích- zopakovat si z dějin umění pojem románský sloh a to především v architektuře a zaměřit se na rotundy-výpisek učebnice str.63-64-nakreslit rotundu,pak si přečíst str.66 kapitolu Vzdělanost.Udělat výpisek.Poté si najít další úkoly a to pod třídou 7.A a postupovat podle pokynů tam napsaných.Zároveň se materiál učit.

DUM SAMOSTUDIUM: BŘEZEN PŘÍPADNĚ ZAČÁTEK DUBNA /viz Google přístupová adresa, tak jak ji běžně využíváte/ ROMÁNSKÝ SLOH V ČECHÁCH – dostudovat zbytek učiva /užité umění/. GOTICKÁ ARCHITEKTURA - nastudovat celý obsah učebních materiálů. /základní charakteristiku a pojmy, názvy staveb a jejich typické rysy/. Do sešitu si napište výpisky z obsahu učebních materiálů /ROMÁNSKÝ SLOH V ČECHÁCH a GOTICKÁ ARCHITEKTURA/. Kontrola zápisu po příchodu do školy. Po návratu do běžného školního procesu je nutná orientaci v daném tématu pro rozumnou diskusi a případné objasnění drobných nejasností.

Zeměpis
Vydavatelství Nová škola nás informovala, že vzhledem k uzavření škol nám pomohou s výukou na dálku. Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.
Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020.

Zeměpis_samostudium
- přečíst si v učebnici téma: Afrika, Asie - u tohoto kontinentu i výpisky do sešitu
- připravovat se na testy ze slepých map Afriky a vědomostní test z Asie

Matematika
Opakujte poměr. Platí, že za 10 vypracovaných slovních úloh. Úlohy mají v sešítku, v učebnici i sbírce úloh.
Procvičte si soustavy souřadnic bodu. A[x,y]
https://cs.khanacademy.org/math/basic-geo/basic-geo-coord-plane
online cvičení: https://www.skolasnadhledem.cz/game/3292
Příklady najdete i v učebnici a sbírce úloh, kterou mají mít doma.

VkZ -Člověk a zdraví - učebnice str. - 122 - 130

ČJ - Pro domácí čtení přidávám odkaz na knihy ke stažení: https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni. Věřím, že si vyberete.

Přírodopis - samostudium Březen - Kořen, stonek, list, květ, květenství, opylení a oplození (str. 68-77) = udělat výpisky + jen pročíst semena a plody, rozmnožování rostlin (str. 78-81)

Kdo si potřebujete vyzvednout učení ze skříněk, máte dnes (12.3.) možnost do 12 hodin. Další příležitost budete mít 19. 3. od 11 do 12 hodin.
Pište na email, domluvíme se.

ČJ - připomenutí četby do čtenářského deníku (při zápisu přečtené knihy důraz na vlastní názor), "povinné" knihy můžete vybírat z probraných titulů v hodinách literatury

ČJ - samostudium březen: MLUVNICE - zopakovat si rozvíjející větné členy v učebnici (nové vydání) s. 82/1, vytvořit zápis z příslovečného určení (s. 83) a procvičit na s. 84/1 a, b, c, d. Vše do sešitu. Za LITERATURU si vytvořte zápis z národního obrození při poslechu pořadu "na potítku" na youtube (zadejte: EP11 národní obrození). SLOH - vypravování - zápis ze s. 131, procvičit na komiksu s. 133/2 a, b + poté vymyslet vlastní vypravování na téma "Co vyprávěla dvacetikoruna" nebo vypravování s použitím těchto slov: "jabloňový květ, flétna, prsten, vlak". Vytvořené slohové práce mi zašlete oskenované nebo napsané ve wordu do 22. 3.

Aj Steklá-umět slovíčka 4AB str.82.Do školního sešitu str.47/3b,4a. Wb do 4B včetnĕ.Naučit place names a do sešitu napsat 15 vĕt, např.I visited the Tower of London. Povinná četba z učebnice str.84,do sešitu vlastní obsah, cvičení 1a,b,2 a vlastní ilustraci.Úkoly budou splněny do 18.3.

NJ - učebnice - Enheit 7, procvičit číslovky - str. 69,70, str.71/cvič.12 - četba, dokončit strany 72-74, pracovní sešit - lekce 7 - str. 60-64, připravit si test - str. 65-66, online slovní zásoba - Velikonoce - Ostern

AJ (La)-Učebnice str.48 - přečíst a do sešitu vypracovat 48/2,48/4a,b. Přečtěte si také v učebnici o lodi Cutty Sark na straně 85 a vypracujte do sešitu 85/2!
V pracovním sešitě od strany 36 do strany 39.

Informatika
Trénujte psaní všemi deseti.
https://www.psani-deseti.cz/
https://www.psanihrave.cz/
Trénujte programování code.org

ČJ - čtvrtek 5. 3. - písemka z literatury: klasicismus a osvícenství (žánry klasicismu, La Fontaine, Moliére, z osvícenství encyklopedisté, D. Defoe + J. V. Pleva, J. Swift)

27. 2. Dne 2.3. končí výuka ve 13:30.
Odpolední vyučování se nekoná.

25. 2. Matematika – Test dne 3. 3.
Poměr, poměr v základním tvaru, zvětšení či zmenšení čísla v poměru, rozdělení celku podle poměru.

NJ, FJ- v pondělí 2.3. odpadá odpolední hodina - mimořádná porada

NJ - 6.3. - test -6.lekce

Nj - na 2.3. pozvánka k narozeninám - německy - vzor v sešitě nebo v učebnici strana 68

ČJ - středa 26. 2. - písemka: věty dvojčlenné x jednočlenné x větný ekvivalent; shoda podmětu s přísudkem (jejich druhy)

AjSte-25.2.přinést ke kontrole Wb U.3.

Aj Ste-Vocabulary test 3CD je v pátek 14.2. Test z lekce 3 je 25.2.Opakujte vocabulary, past cont. ,past simple&past continuous.

25.2. test přírodopis- Dravci a sovy, lesní stromoví ptáci + poznávačka

10. 2. Matematika – Test dne 13. 2.
Středová souměrnost

Z - do 6.2. - budou odevzdány slepé mapy a vypracovaný pracovní sešit str. 15-28. viz domácí úkol v Bakalářích

AJ (La) test z lekce 3 bude v úterý 25.2.(past simple, past continuous, vocabulary)

NJ - 14.2. - slovíčka - test- 7.lekce a číslovky

11.2. DUM - Románský sloh - test

ČJ - čtvrtek 6. 2. - krátká písemka na základní pojmy literární vědy: literární forma x druh, jazyková (tropy, figury) a tematická rovina

AJ (La)- v pátek 7.2.test slovíčka 3AB

29. 1. Dne 5. 2. odpadá dívkám tělocvik. Výuka bude ukončena ve 12.35.

29. 1. Matematika – Test dne 6. 2.
Racionílní čísla - záporné zlomky, des. čísla.

28. 1. Ve čtvrtek 30. ledna 2020 se rozdává vysvědčení za 1. pololetí š. r. 2019/2020. Žáci přijdou do školy na 8.55 (na 2. vyučovací hodinu). Budou jim rozdány výpisy vysvědčení a výuka končí v 9.40.

ČJ - úterý 4. 2. - psaní slohové práce (líčení; výběr ze tří témat - zadaná v hodině)

ČJ - středa 29. 1. - pravopisný diktát

4.2. Test - vodní, mokřadní a mořští ptáci + poznávačka.

20. 1.Dne 21.1. začímá výuka od 8.55
Dne 22. 1. odpadá tv chlapci, celá třída končí v 11. 40.

Vážení rodiče
někteří žáci nemají odevzdanou animaci
Prosím tedy odevzdat úkol nejpozději do úterý do 14:00.

ČJ - pondělí 20. 1. - písemka z mluvnice (trpný rod, příslovečné spřežky, neohebné slovní druhy, druhy vět podle postoje mluvčího, typy otázek) + kontrola sešitů (donést si všechny tři)

14. 1. Matematika – Test dne 16. 1.
Počítání s celými čísly.

NJ - na pondělí 13.1. - připravit sešity ke kontrole

10.1. Fr.j. V pátek 17.1. píšeme větší test na: mes loisirs + les moyens de transport + le verbe ´aller´

ČJ - čtvrtek 16. 1. - písemka z literatury: renesance, humanismus a baroko (pojmy renesance x humanismus, sonet, villonská balada, rozpoznat dílo + autora, detailněji se naučit W. Shakespeara a J. A. Komenského)

13.1. test přírodopis - úvod ptáků, chování ptáků

ČJ - od 6. do 9. ledna - odevzdávání čtenářského deníku (min. 4 knihy; důraz na vlastní názor - nejrozsáhlejší část)

Z_10.1. - test slepá mapa na přírodní podmínky (viz vytvořená mapa s pojmy)
a zároveň přinést vypracovanou slepou mapu, kde budou zakresleny a pojmenovány státy a jejich hlavní města
17.1. test na slepou politickou mapu Ameriky (státy a hlavní města)

17. 12.Dne 19.12. se sejdeme v 8:15 ve vestibulu školy. Posléze odjezd směr Bráník, Lasergame. Sebou 200,- Kč. Návrat do školy kolem 10:45. Konec ve škole 11:40.
Dne 20.12. sraz 8:30 ve třídě besídka.(tajný Ježíšek) V 9:30 odchod do kina Slovanský dům. Film Den na zázračné planetě. Rozchod po skončení filmu (cca 11.30) u kina.

6.1.- F- Síla a její znázornění

ČJ - středa 18. 12. - hodina literatury (referáty)

Aj Steklá-Vocabulary 3AB test je 16.12.

8.10.Dne 17.12. workshop - Jak se správně připravit a přihlásit ke studiu na střední škole. Více info titulní stránka školy.

10. 12.Dne 13.12. návštěva kina Světozor - zeměpisný pořad PLaneta Země - Kolumbie.
Odchod v průběhu 2. vyuč hodiny a návrat v průběhu 4. hodiny. Od 5. hodiny výuka dle rozvrhu.

ČJ - úterý 10. 12. - do hodiny slohu donést i sešit z literatury

3. 12. Matematika – Test 10.12.
Počítání se zlomky, i se závorkami.

2. 12. Ve středu 4.12. odpadá tělocvik chlapci.
Žáci budou končit ve 11.40.

AJ (La) test lekce 2 bude v úterý 10.12.(will , going to, slovíčka)

Aj Ste-animace na téma Fictional family je 27,1.2020. Můžete tvořit příbĕh ve skupince.

ČJ - sředa 4. 12. - písemka z mluvnice (tvoření slov - odvozování, skládání, zkracování, pojmy: slovo základové a odvozené + slovní druhy)

AJ (La) - v pátek 29.11. test slovíčka 2AB

ČJ - úterý 3. 12. - psaní slohové práce (charakteristika - Mikuláš/čert/anděl),

ČJ - čtvrtek 28. 11. - písemka z literatury (od počátku písemnictví na našem území, přes Cyrila a Metoděje, po kroniky a středověkou literaturu v podobě Vita Caroli)

3. 11. DUM - Umění Velkomoravské říše - test

3.12. test přírodopis - Plazi + obrázky

Aj Steklá-test Vocabulary 2CD je 27.11.,test z lekce 2 je 6.12.-opakovat slovíčka,předložky on,in,future will+infinitive,going to+infinitive,kontrola dopsané lekce 2 v pracovním sešitu.

Z_do 29.11. - test na téma: Obyvatelstvo a sídlo, hospodářství

NJ - pátek 29.11. - test - Einheit 5

18. 11. Ve středu 20.11. bude výuka ukončena ve 12.30. Týká se pouze chlapců, děvčata končí podle rozvrhu dříve.

18. 11. Matematika – Test dne 21.11.
Počítání se zlomky - +, -, *,:.

Test Vocabulary 2AB je 19.11.

Z_do 22.11 přinést vypracované slepé mapy - Amerika

ČJ - středa 13. 11. - diktát

8.11. - NJ - 15.11. - desetiminutovka - časování slovesa haben a slovíčka-počítač

Vážení rodiče, ve středu 6. 11. se připojuje naše škola k jednodenní stávce, tudíž budou všechny budovy školy uzavřeny a výuka nebude probíhat. Bližší vysvětlení je na úvodní stránce webu školy. Děkujeme za pochopení.

11.11. test přírodopis - obojživelníci + obrázky

ČJ - úterý 5. 11. - psaní slohové práce - popis uměleckého díla (Leonardo da Vinci - Zvěstování)

Upozorňujeme, že podle školního řádu musí mít žáci během vyučování (včetně přestávek) mobilní telefony uzamčené v šatních skříňkách. Mobily jsou zakázány používat i na akcích mimo školu.
Vzhledem k tomu, že žáci byli opakovaně na toto upozorněni, a přesto někteří z nich pokyn nerespektují, bude za používání mobilů uloženo kázeňské opatření – důtka třídního učitele.

AJ (La) - test z lekce 1 bude 5.11.

23.10.Dne 25.10. bude končit výuka ve 12.35. Fyzika odpadá.

AJ (La) - projekt My fictional family (dle zadání v sešitě) odevzdat 5.11.

18. 10. Matematika – Minutovky
Budeme psát téměř každou hodinu.

18.10.Dne 22.10. návštěva kina Světotozor - zeměpisný pořad Irán. Odchod v průběhu 2. vyuč hodiny a návrat v průběhu 4. hodiny. Od 5. hodiny výuka dle rozvrhu.

22.10. DUM - RANĚ KŘESŤANSKÁ ANTIKA - test

AJ (La) - v úterý 15.10 test z Family Members

10. 10. Ve pondělí 14. 10. odpadá 6. hodina. Odpolední vyučování začne ve 13.35 a bude končit ve 14.20.
6. vyučovací hodinu využijí na oběd.

Test Unit 1 je 15.10.Opakovat past and present tenses,relationship,Do you want...?,Do you fancy..?,Would you like...? Pracovní sešity připravte prosím ke kontrole.

Aj Ste-test Vocabulary1CD je 11.10.

15.10. test přírodopis - Ryby + obrázky

7. 10. Ve středu 9. 10. odpadá tělocvik chlapci.
Žáci budou končit ve 11.40.

AJ (La) - slovíčka z lekcí 1A,B - test bude v pátek 11.10.

ČJ - středa 9. 10. - písemka (sousloví, věcný a mluvnický význam slov, větné členy, slovní druhy)

7. 10- F- Hustota látky a hmotnost- výpočty

4.10._Z_test na téma Biosféra

Fyzika- 30.10.- test- Hustota látky, vyhledávání v tabulkách a převody jednotek hustoty

27. 9. Matematika - test dne 2. 10.
Dělitelnost - nejmenší společný násobek, největší společný dělitel, rozklad čísla na součin prvočísel, určení NSN a NSD pomocí rozkladu na součin.

27. 9. V úterý 1. 10. odpadá odpolední tělocvik dívek.
Žáci budou končit ve 12.35.

27. 9. V pondělí 30. 9. odpadá odpolední němčina.
Žáci budou končit ve 13.30.

ČJ - pondělí 7. 10. - odevzdávání vyplněného pracovního listu (samostatná práce)

Aj Stekla-test Vocabulary 1AB je 1.10.

Aj Ste-test Vocabulary Introduction je 23.9.

18. 9. V úterý 24. 9. začíná celá třída od 8.55.

18. 9. V pondělí 23. 9. odpadá odpolední němčina.
Žáci budou končit ve 13.30.

18. 9. Matematika – test dne 19. 9.
Pravidla dělitelnosti, prvočísla.

24.9. test přírodopis - strunatci, kruhoústí ,paryby + obrázky

Po 23.9. VKO - Rodokmen

dne 16.9.- Převody jednotek fyzikálních veličin, test

AJ (La) - test -slovíčka Introduction v úterý 17.9.

ČJ - pondělí 16. 9. - diktát

dne 9.9. test- Značky a jednotky fyzikálních veličin ze 6. ročníku